System AV (audio video) to zaawansowane technologicznie rozwiązanie umożliwiające dystrybucję sygnałów audiowizualnych, czyli obrazu i dźwięku. Obecnie korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorstw, tego rodzaju innowacje są bowiem świetnym sposobem na optymalizację pracy. W skład systemu AV wchodzą takie urządzenia jak projektory multimedialne, ekrany projekcyjne, ściany wideo czy interaktywne flipcharty. Wygodne i efektywne zarządzanie nimi jest możliwe dzięki centralnemu sterowaniu – prostemu w obsłudze oprogramowaniu, które pozwala na łatwe kontrolowanie każdego elementu systemu za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego.

Największe zalety systemów AV

Systemy AV pozwalają na usprawnienie komunikacji, a co za tym idzie ułatwiają współpracę – ma to niebagatelny wpływ na efektywność firmy. Implementując takie rozwiązanie w swoim biurze przedsiębiorca może więc liczyć na wymierne korzyści, a nie jedynie poprawę swojego wizerunku i podniesienie prestiżu. Choć firma wdrażająca nowoczesne technologie w swoich strukturach z pewnością jawi się w oczach klientów i kontrahentów jako nowatorska i postępowa, co stanowi często mocną zachętę do współpracy, nie możemy zapominać, że największą korzyścią, jaką niesie za sobą instalacja AV jest wzrost wydajności firmy. Dzięki niemu biznesowe spotkania, konferencje, wykłady czy szkolenia przebiegają szybciej, sprawniej, są o wiele ciekawsze i dają większe możliwości (chociażby prezentacji oferty), może w nich też uczestniczyć więcej osób. Nic więc dziwnego, że systemy AV stają się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biurowca, a także uczelni, urzędów, domów kultury i wielu innych obiektów użyteczności publicznej. Coraz częściej stosuje się je również w domach.

Instalacja systemów AV

System audiowizualny będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, gdy zostanie prawidłowo zaimplementowany w danym środowisku. Ważny jest każdy etap prac z tym związanych, od stworzenia projektu uwzględniającego zastane warunki przestrzenne i potrzeby przyszłych użytkowników po właściwy dobór urządzeń, ich instalację, konfigurację oraz integrację. Nasza firma, jako doświadczony integrator AV, jeden z lepszych na polskim rynku, zajmuje się kompleksowym wykonywaniem instalacji AV przeznaczonych zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych. Jesteśmy w stanie zaimplementować to rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jest potrzebne, i zawsze oferujemy klientom wsparcie na każdym etapie tego procesu – od wstępnych przygotowań po końcowe testy – włączając w to również pomoc w nauce obsługi gotowego systemu.