Ściany wideo, zwane też ścianami wizyjnymi, to konstrukcje złożone z kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu ekranów LCD, które razem tworzą jeden duży wyświetlacz prezentujący spójny obraz. Taki wyświetlacz może służyć jako medium komunikacyjne podczas wideokonferencji, częściej jednak bywa wykorzystywany do prezentacji różnego rodzaju treści wizualnych, na przykład reklamowych. Nie da się zaprzeczyć, że reklama przedstawiona na tak dużej powierzchni prezentuje się o wiele bardziej efektownie niż na zwykłym monitorze. Oczywiście rozmiar i kształt ścian wideo można dowolnie personalizować, dopasowując je w ten sposób do określonego contentu.
Zasady działania ścian wideo
Ściany wideo powstają przez połączenie dużej liczby modułów – czasami tak dużej, że pokrywają całe ściany, stąd też wzięła się ich nazwa. Jak tworzy się takie połączenia? Można to zrobić na kilka sposobów, do najpopularniejszych należą: 1) łączenie szeregowe polegające na podpięciu jednego monitora do drugiego, a następnie podpięciu tego łańcucha do oprogramowania Digital Signage, 2) podłączenie poszczególnych monitorów do wspólnego splittera video. Po połączeniu każdy z ekranów staje się częścią składową większej całości – przypomina to nieco puzzle, ponieważ pojedyncze elementy tej układanki przedstawiają inny jej fragment, ale razem tworzą spójny obraz. Wszystkie monitory w ścianach wideo wyświetlają oczywiście obraz w wysokiej rozdzielczości, ich producenci zadbali także o to, by miały bardzo cienkie obudowy, co pozwala zniwelować widoczność dzielących je ramek. Dzięki temu końcowy efekt jest tak spektakularny.
Zastosowanie ścian wideo Ściany wideo znajdują zastosowanie przede wszystkim w marketingu, gdzie świetnie się sprawdzają jako narzędzie promocji marki i jej oferty, dlatego często można je spotkać na targach i wystawach reklamowych, a także na konferencjach, sympozjach szkoleniach i różnego rodzaju spotkaniach biznesowych. Korzystają z nich również branże eventowe, na przykład przy organizacji koncertów – ogromne ściany wizyjne stanowią wyjątkowo efektowne dopełnienie takich widowisk. Poza tym ściany wideo można wykorzystać też w takich miejscach jak dyspozytornie, centra kontroli bezpieczeństwa czy centra zarządzania ruchem – w takim przypadku duża liczba monitorów umożliwia podgląd dużej liczby obiektów w czasie rzeczywistym. Nasza firma jest w stanie zaimplementować to innowacyjne rozwiązane praktycznie w każdym środowisku. Świadczymy nasze usługi nie tylko na terenie Warszawy, mogą się więc do nas zgłaszać klienci z całej Polski.